O mnie

W wielkim skrócie: z zamiłowania jestem przyrodnikiem, a w życiu szczęśliwą żoną i mamą.

Moja przygoda z przyrodą zaczęła się we wczesnym dzieciństwie, a właściwie w momencie zakończenia przedszkola, kiedy dostałam książkę „Moja Pierwsza Encyklopedia. Przyroda”. Zawsze lubiłam psy i koty, których było u nas i w sąsiedztwie pod dostatkiem, ale po przejrzeniu tej książki stałam się prawdziwym miłośnikiem przyrody. Od tego czasu zaczęłam kolekcjonować wszystkie wycinki z gazet związane ze zwierzętami, zbierałam plakaty, pocztówki, karteczki, kartki do segregatora, oglądałam filmy przyrodnicze, płakałam na każdym filmie rodzinnym z udziałem czworonogów. I snułam plany. Widziałam siebie na konferencjach międzynarodowych, w Afryce, na morzach i oceanach, pod wodami tychże mórz i oceanów, w lasach tropikalnych, na sawannie, nawet na kole podbiegunowym! Oczywiście miałam mocno wyidealizowany obraz siebie, jako obrończyni przyrody, która szkaluje złoczyńców i broni uciśnionej przyrody..

A jak się potoczyły moje losy? W gimnazjum (tak, niestety mnie to spotkało) poszłam do klasy przyrodniczej i byłam członkiem Ligii Ochrony Przyrody (LOP). Na studia wybrałam się na UJ na studia biologiczno – geograficzne. Licencjat z geografii, magister z biologii. Na studiach miałam okazję wziąć udział w kursie ekologii tropikalnej w Wenezueli, co uważam za jedno z głębszych doświadczeń.

O BLOGU

Zawsze interesowały mnie ssaki, ale jest to zbyt obszerna grupa zwierząt aby dogłębnie ją zgłębić. Przez długi czas zastanawiałam się nad skupieniem się np. na dzikich kotach albo niedźwiedziowatych, może na tygrysach albo delfinach i staniem się ekspertem już w bardziej konkretnej dziedzinie. Trudno jednak być ekspertem od tygrysów, czy delfinów jak żyje się na Śląsku, gdzie jak wiadomo gatunki te nie występują. Pewnego dnia dotarło do mnie, że nie tędy droga, po co szukać w egzotycznych gatunkach, jak tu, w Polsce mamy bogatą faunę i przepiękną przyrodę! Postaram się przybliżyć Wam piękno polskiej przyrody – przy okazji sama będę miała okazję lepiej ją poznać.

Będzie można tu również znaleźć informacje o problemach ekologii i ochrony przyrody, informacje o coraz bardziej popularnym nurcie zero waste (którego jestem wielką orędniczką) oraz poznać książki, które według mnie warto przeczytać.

Zapraszam wszystkich do czytania mojego bloga i zapisania się do newslettera 🙂

O autorze

Aneta Bywalec
Aneta Bywalec

Z zamiłowania przyrodnik, w życiu szczęśliwa żona i mama. Jeśli masz pytania lub uwagi, napisz do mnie: aneta@bpbywalec.pl

Jeden komentarz

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *