Zajmująca zoologia.

Zajmująca zoologia – książka z dzieciństwa, którą traktowałam jak cenny artefakt z przeszłości. Dzięki tej książce zapragnęłam być zoologiem, i dalsze decyzje życiowe były podejmowane w taki sposób, żeby marzenia o staniu się zoologiem mogły się ziścić.

Książka pochodzi z 1971 roku,  więc sporo informacji jest już nieaktualna, co w żadnym wypadku nie zmniejsza wartości naukowej oraz sentymentalnej tej książki.

J.A. Cinger, który też od dziecka marzył o zostaniu zoologiem, we wstępie dzieli się przemyśleniami, jak długa i trudna droga prowadzi do osiągnięcia tego marzenia. Dalej przedstawione są informacje o ogromnej liczbie gatunków, o rekordach wśród zwierząt, o gatunkach, których na Ziemi już nie ma. Opisy różnych gromad zwierząt są zawsze opatrzone ciekawostkami oraz ilustracjami. Dalej autor opowiada o przeróżnych zwyczajach przeróżnych zwierząt, wciąż ubogacając treść rysunkami.

Książka prezentuje stare podejście do zoologii, niezmiernie piękne i rozpalające pasję odkrywania i badania świata zwierząt. Polecam wszystkim zamiłowanym w dawnej szkole nauki, czasach odkrywców i fascynatom przyrody.

 

O autorze

Aneta Bywalec
Aneta Bywalec

Z zamiłowania przyrodnik, w życiu szczęśliwa żona i mama. Jeśli masz pytania lub uwagi, napisz do mnie: aneta@bpbywalec.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *