Pieluszki wielorazowe Bobolider

Przyszła w końcu pora na wypróbowanie nowych pieluszek wielorazowych; tym razem są to kieszonki z wkładem bambusowym Bobolider LUX. Te pieluszki są alternatywą dla droższych pieluszek innych producentów: koszt jednej sztuki z dodatkowym wkładem to około 38 zł.

Pieluszka Bobolider LUX posiada:

  • kieszonkę na dodatkowy wkład, który zwiększa chłonność pieluszki
  • wszyty w kieszonkę wkład z mikrofibry (podobnie jak pieluszki typu All-In-One)
  • w komplecie jeden dodatkowy wkład dopinany na napy.

Jaka jest zaleta kieszonek? Można je używać na trzy sposoby:

  1. zakładamy samą pieluchę, którą od razu po zabrudzeniu wymieniamy
  2. zakładamy  pieluchę, na którą przyczepiamy wkład chłonny: jeśli to co wpadło do pieluszki nie przemoczy wkładu, możemy wkład wymienić na nowy pozostawiając pieluszkę, albo zostawić dziecko w samej pieluszce
  3. zakładamy pieluchę, a wkład umieszczamy w kieszonce, po zabrudzeniu cały zestaw jest do wymiany; takie rozwiązanie sprawdza się w nocy, czy na długich spacerach.

Podobnie jak pieluszki Milovia, kieszonki Bobolider „rosną” wraz z dzieckiem, dzięki regulacji za pomocą zatrzasków. W zależności od budowy ciała kieszonki można stosować do wagi ciała dziecka około 15 kg. Niewątpliwą zaletą noszenia przez dziecko pieluszek jest szersze ustawienie nóżek, pieluszka więc ma niejako właściwości rehabilitacyjne na bioderka. Widząc dziecko w takim zestawie od razu przychodzi na myśl hasło „szerokie pieluchowanie”. Pieluchy dobrze leżą, nie przepuszczają zawartości, pupa pozostaje zdrowa dzięki użytym materiałom, nie trzeba używać kremów natłuszczających, a wręcz jest to niewskazane ze względu na możliwość obniżenia właściwości chłonnych użytych materiałów. Jedyne co przemawia na niekorzyść pieluszek jest wszyta w pasie gumka, która dość mocno wpija się w talię dziecka.

Pieluchy pierzemy w proszku dla dzieci z dodatkiem odkażacza, bez dodatku płynów do płukania: pieluchy w temperaturze maksymalnie 40 stopni, wkłady do 90 stopni. Nie pierzemy chemicznie, a wirujemy maksymalnie do 800 obrotów na minutę. Nie suszymy ich na kaloryferze, ani w pełnym słońcu. W moich warunkach mieszkaniowych pieluchy i wkład dość długo schną, co w okresie letnim pewnie nie ma dużego znaczenia, ale w długim okresie grzewczym sprawia, że przydało by się dokupić parę dodatkowych zestawów.

bobolider

 

Pieluszki i wiele innych ciekawych ekoproduktów możecie znaleźć w drogerii ekologicznej Better Land. Z racji, że jest to już kolejny produkt w mojej kolekcji z tejże właśnie drogerii, mogę Wam ją z czystym sumieniem polecić. Przesyłki przychodzą bardzo szybko, są spakowane ekonomicznie i w taki sposób, że nic w środku nie ma prawa ulec uszkodzeniu.

O autorze

Aneta Bywalec
Aneta Bywalec

Z zamiłowania przyrodnik, w życiu szczęśliwa żona i mama. Jeśli masz pytania lub uwagi, napisz do mnie: aneta@bpbywalec.pl