Ilustrowany Inwentarz Zwierząt

Ilustrowany Inwentarz Zwierząt autorstwa Emmanuelle Tchoukriel to znakomita propozycja wydawnictwa Zakamarki dla wszystkich wielbicieli starej szkoły nauk przyrodniczych. Autorka zilustrowała blisko 100 gatunków z całego świata. Znajdziemy w niej drapieżniki i kolorowe ptaki z tropikalnych rejonów Afryki, Azji i Ameryki Południowej, mieszkańców pustyń czterech stron świata, niesamowite zwierzęta z ciepłych i zimnych wód wszechoceanu, a także dobrze nam znane zwierzęta użytkowe obszarów wiejskich i zamieszkałych przez człowieka. Obok kolorowych ilustracji znajduje się krótki opis charakteryzujący dane zwierzę.

Książka przenosi w XVIII i XIX wiek wielkich odkryć przyrodniczych, kiedy nie istniały aparaty fotograficzne i odkrywane zwierzęta były szkicowane przez przyrodników. Jest to książka nie tylko dla osób ciekawych przyrody, może być również świetnym wzorcem dla młodych adeptów sztuki rysowania: łatwiej bowiem uczyć się rysować naszkicowane wizerunki zwierząt, niż te sfotografowane.

ocean Ilustrowany Inwentarz Zwierząt

Ilustrowany Inwentarz Zwierząt – tab. Ocean

Wszystkim pasjonatom przyrody polecam również Ilustrowany inwentarz drzew, którego recenzję przeczytacie tutaj.


Post powstał we współpracy z wydawnictwem Zakamarki.

O autorze

Aneta Bywalec
Aneta Bywalec

Z zamiłowania przyrodnik, w życiu szczęśliwa żona i mama. Jeśli masz pytania lub uwagi, napisz do mnie: aneta@bpbywalec.pl

Jeden komentarz

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *