fbpx

Ten rok blogowania kończę recenzją organicznego płynu do mycia naczyń z olejkami eterycznymi z cytryny i pomarańczy, Folia Eco Bio marki Pierpaoli.
Płyn ten został wykonany na bazie biologicznie certyfikowanej oliwy z oliwek, oleju rzepakowego i ekstraktu z cytryny i pomarańczy. Produkt nie posiada składników pochodzenia zwierzęcego, nie był testowany na zwierzętach i nie zawiera GMO.

MOJA OPINIA

W mojej opinii produkt nie ustępuje konwencjonalnym płynom do mycia, delikatnie się pieni, skutecznie usuwa brud, łatwo się spłukuje. Ma naturalny zapach, który jednakże dla mnie jest trochę mdły; w każdym razie nie śmierdzi chemią, więc za to plus. Silne podrażnienie rąk sprzężyło się z rozpoczęciem użytkowania płynu, zaniepokoiłam się więc, że podobnie jak inne kupne produkty ekologiczne przeznaczone do czyszczenia, także Folia podrażnia wrażliwą skórę rąk. Na jakiś czas odstawiłam płyn i kiedy moje dłonie doszły do jako takiego ładu, ponownie rozpoczęłam jego użytkowanie. Po paru dniach dłonie znów były suche i „ściągnięte”. Ponownie odstawiłam produkt na dłuższy czas i szczerze powiedziawszy z przyjemnością powróciłam do starego, dobrego ludwika. Być może jego skład jest bardziej szkodliwy dla organizmu i środowiska, ale komfort użycia jest dla mnie znacznie wyższy, niż testowanego przeze mnie produktu ekologicznego.
Poniżej krótkie porównanie Foli z popularnym Ludwikiem:

FoliaLudwik
Cena za 1 lok. 25 złok. 11 zł
Skutecznośćdobradobra
Wydajnośćwysokawysoka
Podrażnieniataknie

Wybór pozostawiam Wam, dwa dobre produkty, jeden droższy, drugi tańszy, jeden eko drugi nie. Sami zdecydujcie 🙂 A jeśli podobnie jak u mnie występuje u Was jakaś reakcja alergiczna podczas stosowania produktów ekologicznych to proszę podzielcie się z nami tą informacją, zwłaszcza jeśli wiecie który konkretnie składnik ma właściwości uczulające.

folia
Tymczasem życzę wiele szczęścia w Nowym Roku 2016, pogłębiania swoich pasji, odpoczynku od gonitwy dnia codziennego i ucieczki od otaczającej nas zewsząd chemii. Do siego roku! 🙂


Post powstał przy współpracy drogerii ekologicznej  Better Land.

2 odpowiedzi

  1. Podaje skład:
    INCI AQUA, AMMONIUM LAURYL SULFATE, LAURYL/MIRYSTYL GLUCOSIDE, OLIVAMIDOPROPYL BETAINE, ALCOHOL DENAT, COCAMIDOPROPYL BETAINE, CITRUS MEDICA LIMONUM OIL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE

    Bardzo proszę o informację, czy któryś z wyżej wymienionych produktów działa uczulająco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *