Jak spakować rośliny do wysyłki w okresie zimowym

Umiejętność pakowania roślin do wysyłki to zdecydowanie kluczowa sprawa przy internetowej sprzedaży roślin. Oprócz dużych sklepów internetowych, czy hurtowni, rośliny wysyłają również osoby prywatne, wymieniając się swoimi cennymi kolekcjami. Jeśli masz dużo roślin i chcesz sprzedać swoje nadwyżki, ale nie wiesz jak spakować rośliny do wysyłki, to zaraz dowiesz się jak to zrobić bez szkody dla rośliny.

Wysyłając roślinę w okresie zimowym należy zabezpieczyć roślinę przed urazami mechanicznymi oraz przed niską temperaturą.

W paczce powinna być odpowiednia warstwa izolacyjna, do czego nadadzą się: ścinki papieru, styropak, owata, karton malarski, czy wypełniacze do poduszek. Można również użyć folii termicznej. Wisienką na torcie jest heatpack, czyli ogrzewacz zapewniający ciepło do 24 godzin.

Jednak ilu zwolenników heatpacka, tyle też jego przeciwników. Heatpacka trzeba używać w określony sposób, bo inaczej może zaszkodzić, albo być całkowicie bezużyteczny. Heatpacki rozgrzewają się do temperatury 50, a nawet 65 stopni, więc należy odizolować je od rośliny, bo po prostu może ją poparzyć. Aby heatpack

Heatpack

Jednak ilu zwolenników heatpacka, tyle też jego przeciwników. Heatpacka trzeba używać w określony sposób, bo inaczej może zaszkodzić, albo być całkowicie bezużyteczny. Heatpacki rozgrzewają się do temperatury 50, a nawet 65 stopni, więc należy odizolować je od rośliny, bo po prostu może ją poparzyć.

Aby heatpack się aktywował potrzebuje stałego dostępu powietrza. Przed włożeniem go do paczki, należy wyjąć go z opakowania i odczekać aż się rozgrzeje – można nim kilka razy potrząsnąć albo ponakłuwać, aby przyspieszyć proces.

Następnie trzeba go owinąć kartonikiem lub przymocować do pudełka, tak, aby nie stykał się bezpośrednio z rośliną.

Ważne jest wypełnienie paczki – im więcej bąbli powietrza, tym większa szansa, że heatpack będzie aktywny do końca podróży paczki. Jako wypełnienie paczki warto więc wybrać na przykład zgniecione w kulki kartki papieru lub styrpak. Innym sposobem jest nakłucie pudełka w miejscu, w którym przymocowany jest heatpack.

Pakowanie krok po kroku

Poniżej mój proces pakowania rośliny rosnącej w doniczce. Cięte rośliny można wysyłać w mniejszych pudełkach wymoszczonych watą i włożonych w większe pudło z wypełniaczem i heatpackiem.

  1. Zabezpiecz roślinę przed wypadnięciem z doniczki, a doniczkę przed obsypywaniem się ziemi – możesz do tego użyć ręczników papierowych lub waty i folii spożywczej.
  2. Owiń roślinę w owatę i karton malarski – zabezpieczysz ją w ten sposób przed uszkodzeniami mechanicznymi. 
  3. Umieść roślinę w kartonie i uzupełnij karton wypełniaczem, który ma zabezpieczyć przed przemieszczaniem się rośliny, ale także stworzyć warstwę izolacyjną. 
  4. Dodaj heatpack.
 
Poniżej filmik instruktażowy zrób to sam!

Jedna odpowiedź

  1. Ohoho z roślinami czy to do przeprowadzki czy własnie do wysyłki, zawsze jest spory problem i dylemat co zrobić. W większości przypadków sprawdzają sie kartony do przeprowadzki chocby te z Pakolandii, jakaś folia bąbelkowa na dno albo papier pakowy. Można też poratować sie skrzyneczkami, ale one akurat do transportu mogą sie nie sprawdzić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *