fbpx

Moda na produkty ekologiczne nadal nie przemija. Stwierdziłam więc, że pora na przetestowanie ekologicznych kosmetyków do oczu, z racji tego, że mam bardzo delikatną skórę wokół oczu i po użyciu zwykłych tuszy, kredek do oczu, czy cieni odczuwam cały dzień pewien dyskomfort i szczypanie oczu. Mój wybór padł na  naturalną kredkę do oczu, konturówkę, Felicea, NUMER: 66 kolor granatowy.

Co w niej takiego wyjątkowego? Do jej produkcji użyto jedynie naturalnych składników i witaminy E, która działa kojąco i regenerująco.

MOJA OPINIA

Jest to moja pierwsza kolorowa kredka, do tej pory używałam głównie czarnej, czasem szarej. I pomimo, że początkowo byłam sceptycznie nastawiona do tego koloru, to już po pierwszym użyciu całkowicie się do niego przekonałam. Kredka nadaje oku wyrazu, świetnie nadaje się do codziennego makijażu, ale też można ją użyć na szczególną okazję kładąc grubszą kreskę. Kolejny atut kolorowej kredki jest taki, że nie trzeba używać cieni do powiek, żeby ożywić spojrzenie. Kreska ładnie się prowadzi i co ważne nie rozmazuje się i nie odbija na górnej powiece. Naturalna kredka do oczu Felicea jest więc produktem wytrzymałym, ale przy tym bardzo łatwo się ją zmywa – mi w zupełności wystarcza woda. Kredkę łatwo zastrugać, nie kruszy się przy tym i nie brudzi; nie tworzą się też zadziory, które mogą podrażnić powiekę.

Porównując kredkę Felicea do szarej kredki z Inglota, palmę pierwszeństwa przyznaję kredce Felicea. Dlaczego?

Przy okazji mogę obalić mit, że ekologiczne odpowiedniki są gorszej jakości od produktów wyjściowych.

Kredkę znajdziecie oczywiście w mojej ulubionej drogerii ekologicznej Better Land. Możecie wybrać 5 wariantów kolorystycznych, a przy okazji wspieracie polską przedsiębiorczość, ponieważ Felicea jest polską marką! 🙂 Tym bardziej więc gorąco polecam ten produkt 🙂
Post powstał przy współpracy drogerii ekologicznej  Better Land.

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *