fbpx

Codziennie na całym świecie zużywane są i wyrzucane miliardy podpasek. Wędrują na wysypiskach śmieci, gdzie rozkładają się przez setki lat. Dodatkowo stanowią zagrożenie biologiczne.  To co możemy zrobić, to jednorazowe rozwiązania zastąpić wielorazowym. Z pożytkiem nie tylko dla środowiska, ale również dla naszego portfela i zdrowia.

Na rynku jest wiele firm proponujących podpaski wielorazowe, możecie też znaleźć prywatne osoby, które skroją podpaski na Wasze potrzeby. Zapraszam do zapoznania się z recenzją podpasek Soft Moon.

Soft Moon to marka własna drogerii ekologicznej Better Land, a więc produkt polski, wytworzony w Polsce – to lubię! Producent proponuje wybór kilku modeli, które oprócz kolorystyki różnią się rozmiarem i materiałem chłonącym: do wyboru mikropolar, coolmax oraz bambus. Zapinane są na napki – każda podpaska ma dwie napki umożliwiające dopasowanie podpaski do szerokości majtek. Przed przeciekaniem chroni warstwa uszyta z poliestru laminowanego paraprzepuszczalną membraną poliuretanową. Na dzień wybrałam NIMFĘ, podpaskę MAXI z coolmaxem, w nocy AFRODYTĘ NIGHT z mikropolarem.

NIMFA MAXI z coolmaxem

Długość podpaski to 27 cm. Posiada dwie warstwy chłonne i warstwę coolmaxu, który jest idealny na upały, gdyż daje uczucie suchości oraz chłodzenia. Bardzo Wam polecam ten rodzaj materiału, jest bardzo przyjemny w dotyku, dobrze chłonie, a po wypraniu szybko schnie. Długość podpaski jest podobna to np. zwykłej Bella Perfecta, a więc dobrze sprawdzi się zarówno w dzień jak i w nocy podczas mniej obfitego krwawienia.

AFRODYTA NIGHT z mikropolarem

Długość podpaski to 30 cm, szerokość maksymalna to 11,5 cm. Podpaska zawiera aż trzy warstwy chłonne, a więc jest idealna na nocne obfite krwawienia, ale również na dzień, gdy cykl jest w pełnym rozkwicie i potrzebujemy czuć się komfortowo. Mikropolar bardzo dobrze chłonie, a po wypraniu bardzo szybko schnie. Do mikropolaru mam jednak mieszane uczucia, niby jest przyjemny w dotyku, ale jednak czuć, że jest to tworzywo sztuczne, w dodatku trzeba uważać z czym się pierze, bo mikropolar ma tendencje do obierania się.

Jak użytkować podpaski wielorazowe? Każdy producent ma własne zalecenia, ale generalnie po użyciu warto je spłukać zimną wodą lub namoczyć. Warto prać z dodatkiem odkażacza Nappy Fresh (kto ma pieluchy wielorazowe ten wie), albo z paroma kroplami olejku antybakteryjnego (np. z drzewa herbacianego lub lawendowego). Podpaski pierzemy w 60 stopniach Celsjusza, bez dodatku płynu zmiękczającego, który zmniejsza chłonność. Nie suszymy w suszarkach bębnowych i na kaloryferach.

Jakie widzę zalety podpasek Soft Moon nad pospolitymi podpaskami jednorazowymi?
Wady? Raczej walka z przyzwyczajeniami, których się nabywa przy każdym produkcie jednorazowym:

Zdrowie, ekonomia, środowisko – jeśli te hasła coś dla Was znaczą, to podpaski wielorazowe są właśnie dla Was! Wybierając podpaski Soft Moon macie pewność, że zostały wyprodukowane z certyfikowanych materiałów, bez szkodliwych substancji, a do ich produkcji nie zostały wykorzystane dzieci. Przy okazji wspieracie też polski biznes. Tak więc w mojej opinii podpaski Soft Moon są godne polecenia 🙂


Post powstał przy współpracy drogerii ekologicznej  Better Land.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *