fbpx
kruszewicz

Andrzej Kruszewicz opowiada o..

Nieprzerwanie twierdzę, że wydawnictwo Multico może pochwalić się najciekawszymi książkami przyrodniczymi. Doskonale udowadnia to serią wydawniczą „…opowiada o”, w której polscy przyrodnicy opowiadają o cudach natury, w tym bardzo wiele o polskiej przyrodzie. Książki wspaniałe dla całej rodziny, moja 2,5 letnia córka wprost je uwielbia!

Do moich zbiorów dołączyły dwie książki tej serii autorstwa Andrzeja Kruszewicza, dyrektora warszawskiego zoo, którego możecie znać m.in. z audycji radiowych.

Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach” jest opowieścią o polskich zwierzętach. Każdemu gatunkowi poświęcone są co najmniej 2 kolorowe, pięknie ilustrowane stronice z opisami cech charakterystycznych, fizjologii i biologii życia. Opisy są krótkie i zwięzłe, dodatkowo możemy odszukać różne ciekawostki dotyczące danego zwierzęcia, czy grupy zwierząt, do której należy. Pan Kruszewicz dzieli się również swoimi doświadczeniami i przemyśleniami odnośnie interakcji człowiek – zwierzę, możecie więc dowiedzieć się np. jakie są skuteczne metody na pozbycie się kuny ze strychu. Uwielbiam tą książkę głównie za to, że tak wiele tu o naszych polskich zwierzętach, o których tak naprawdę wiemy mniej niż o egzotycznych lwach, czy słoniach! Każde dziecko powinno dostawać tą pozycję idąc do pierwszej klasy szkoły podstawowej, na pewno dowie się z niej więcej niż przez podczas wszystkich lekcji przyrody (oby kiedyś się to zmieniło!).

Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach

W drugiej książce „Andrzej Kruszewicz opowiada o ssakach świata” znajdziemy informacje o zwierzętach dla nas egzotycznych, występujących na wszystkich kontynentach, poza Antarktydą. Przy każdym gatunku znajdziecie informacje, w którym polskim zoo możecie go odwiedzić, a mapka wskaże Wam, gdzie występuję w naturze. Dzięki tej książce poznacie sylwetki ssaków oraz ich cechy charakterystyczne. Co tu dużo mówić, rewelacyjne fotografie i esencja najważniejszych informacji o danym gatunku, świetna opcja dla tych miłośników zwierząt, którzy mają szeroki zakres zainteresowań i chcieliby mieć choć odrobinę wiedzy na temat każdego gatunku.

Nie zdążyłam się jeszcze nacieszyć nowym nabytkiem, oto bowiem pojawiła się informacja, że właśnie została wydana kolejna książka pana Kruszewicza z tej serii o ptakach, a także książka o oceanach, o których opowiada Radosław Żbikowski. Szczęśliwie zwolniła mi się cała półka na regale, więc nie zostaje nic innego jak uzupełnić kolekcję 🙂

Do tej pory w serii „… opowiada o” ukazały się:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

3 komentarze

 • Avatar
  Magdalena / AsertywnaMama.pl

  ooo lubię słuchać dr kruszewicza w piątkowej trójce! dzięki za cynk! :d

 • Avatar
  Anna Lena ze Zjem Cie

  Pan Kruszewicz to prawdziwy autorytet w swojej dziedzienie:) Dosłownie hipnotyzuje słuchaczy swoim głosem i wiedzą:)

 • Wielki spis książek przyrodniczych –

  […] Ssaki Polski – Włodzimierz Serafiński6. Bystre zwierze – Frans de Waal7. Andrzej Kruszewicz opowiada o ssakach świata – Andrzej Kruszewicz8. Ssaki Polki od A do Z – Sławomir Wąsik9. Mammal species od the world: a taxonomic and […]

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O mnie
Aneta Bywalec
O mnie

Cześć!

Jestem magistrem biologii, pasjonatką fotografii przyrodniczej, a w prywatnym życiu żoną i mamą.

Jeśli masz do mnie jakieś pytanie to śmiało pisz na mail: [email protected]

Kupuj książki taniej w Taniej Książce!

Tematyczne cykle wpisów

Blisko Przyrody na Facebooku: