fbpx

W zasadzie to kategoria „Polecane książki”, więc miałam nie wrzucać tej książki.. Sięgnęłam po nią, bo nazwa  sugerowała, że znajduje się w niej mnóstwo ciekawostek o zwierzętach, czyli to, co tygryski z bloga e-bliskoprzyrody.pl lubią najbardziej. No i rzeczywiście, autorka wskazuje wiele dziwnych historii istniejących na temat zwierząt, obala mity z nimi związane, tłumaczy fakty, które potwierdzają te historie. Naświetla nowe zwyczaje, które nawet wytrawny poszukiwacz ciekawostek o zwierzętach nie był w stanie zgłębić.

ALE.. pomimo, że książka nie jest stara (naprawdę są całkiem aktualne informacje), pochodzi z roku 1983, to jest napisana w tak dziwny, archaiczny sposób, że aby przeczytać ją w całości, trzeba się bardzo namęczyć. Co gorsza, autorka w każdym niemal rozdziale wtrąca moralizatorskie komentarze, mające wskazać ogólne zepsucie ludzkości. Można o tym wspomnieć raz, dwa razy, jako wyraz edukacji ekologicznej, ale nie przez całą książkę!

Dlatego jeśli ktoś jest prawdziwym pasjonatem, może sięgnąć po tę książkę, z pewnością znajdzie coś ciekawego. Dla mnie z pewnością nie jest to książka, którą można przeczytać z przyjemnością.

Możecie spróbować sięgnąć po inne pozycje, chętnie też bym otrzymała propozycję Waszych ulubionych książek o zwierzętach. Pamiętajcie, że możecie korzystać z dodawania komentarzy na moim blogu, zachęcam 🙂

Dziwne zwierzęta. Lotta Olsson, Maria Nilsson Thore.
Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach TW. Andrzej Kruszewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *