fbpx

Dzisiaj może powiać trochę reklamą, ale dobre produkty warto polecać, dlatego parę słów na temat mojego najnowszego nabytku: bio bambusowej szczoteczki do zębów!

Uchwyt szczoteczki wykonany jest z bambusa, włosie natomiast z mieszanki włókna bambusowego oraz czegoś co zwie się Nylonem4, który to ulega biodegradacji, a więc cała szczoteczka jest super ekologiczna. Oprócz tego włosie pozbawione jest szkodliwego BPA, czyli bisfenolu A, który może wywoływać niektóre choroby. Wielką zaletą bambusa jest jego wytrzymałość, ale też zdolność do emisji korzystnych jonów ujemnych, które hamują rozwój bakterii w jamie ustnej.

Jeśli chodzi o wrażenia, to muszę przyznać, że początkowo trochę mnie martwiło, że moje wrażliwe dziąsła, będą miały kontakt z „drewnem”. Na szczęście szczotkowanie okazało się bezbolesne, bambus zupełnie nie przeszkadza, a włosie jest bardzo przyjemne i zdecydowanie lepiej się nim szczotkuje niż sztucznymi, gumowymi szczoteczkami. Ale co mnie zachwyciło najbardziej to niesamowita gładkość zębów nawet po kilku posiłkach, owocach i napojach – uczucie lepsze niż po piaskowaniu! I czy to złudzenie, czy pobożne życzenie, zęby jakby wybielały.. Cenowo szczoteczka konkuruje ze szczoteczkami dobrych firm: koszt ok. 11 zł. Do wyboru włosie miękkie, średnie i szczoteczka o miękkim włosiu dla dzieci.

Drobny minusik: szczoteczki różnią się jedynie kolorem druku szczoteczki miękkiej i średniej; jeśli więc mamy kilka szczoteczek w jednym domostwie to albo musimy je jakoś oznaczyć, albo trzymać w innych kubeczkach. Początkowo też przeszkadzał mi nieco zapach szczoteczki, trochę jak z tartaku, trochę jak jakiś impregnat do drewna. Po jakimś czasie jednak albo się przyzwyczaiłam, albo zapach zniknął. Ogólnie rzecz biorąc produkt godny polecenia, zdrowy i ekologiczny 🙂

????????


Post powstał przy współpracy drogerii ekologicznej  Better Land.

7 odpowiedzi

  1. Nie mogę nic powiedzieć o tej szczoteczce, bo jej nie używałem, ale chciałem poruszyć inna kwestię przy okazji. Generalnie nie mam nic przeciwko zdrowej żywności i tym podobnym produktom. Szczerze, sam staram się kupować te zdrowsze i lepsze rzeczy, staram się również kształcić i pozyskiwać wiedzę na temat żywności itd.
    Jednak nie da się nie zauważyć, że niektóre firmy wykorzystują trend 'eko’ do tego, żeby po prostu sprzedać produkt… wpasowują się w modę i nagle wszystko musi być eko.. Imo warto podejść z dystansem do niektórych produktów…

    1. Masz dużo racji. Warto zwrócić uwagę szczególnie na produkty spożywcze z etykietami eko, czy w dziale bio. Bo jak np chleb z datą ważności pół roku może być eko??

    1. Ja korzystam z internetowej drogerii ekologicznej Better Land – parę zamówień mam już za sobą, wszystko sprawnie przychodziło, więc mogę polecić 🙂

  2. Zdecydowanie zaintrygowała mnie koncepcja ekologicznej szczoteczki do zębów. Teraz będę bardziej świadoma wyboru produktów, dbając o naszą planetę. Dzięki za inspirację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *