fbpx

Po testowaniu kosmetyków naturalnych, przyszła pora na wypróbowanie ekologicznych środków czyszczących. Do tej pory używałam głównie octu spirytusowego i sody oczyszczonej, ale czasami mam wrażenie, że przydało by się coś mocniejszego. Produkty dostępne na rynku zniechęcają zawartością środków chemicznych, zapachem i ceną. Powodują alergie i uczulenia skórne. A jak sprawa przedstawia się z produktami eko? Pod lupę wzięłam spray do czyszczenia wszystkich powierzchni marki Planete Bleue i uniwersalny płyn do mycia z Biovie.

Ekologiczny spray do czyszczenia i dezynfekcji wszystkich powierzchni 5 w 1 Planete Bleue 800 ml

Produkt wyprodukowany z naturalnych składników, na bazie octu, środki powierzchniowo czynne są w 100% pochodzenia roślinnego. Usuwa większość bakterii i grzybów, czyści i dezynfekuje, nadaje świeży zapach.

MOJA OPINIA

Produkt od razu przypadł mi do gustu; ma przyjemny, odświeżający zapach i łatwo się go stosuje. Wystarczy spryskać brudną powierzchnię i przed wytarciem chwilę odczekać, żeby substancje czynne miały szanse zadziałać. Używam go z powodzeniem do czyszczenia kuchni, blatów, frontów, lodówki i piekarnika. Wspaniale czyści zlewy ze stali nierdzewnej (cif się nie umywa) jak i zlewy ceramiczne. Jeśli macie brzydki osad pod prysznicem spryskajcie go obficie i poczekajcie chwilę – efekty jeśli nie 100% to na pewno zadowalające. Spray dobrze czyści też drzwi prysznicowe z osadu z mydła. Używam go też do ścierania kurzy i odświeżania i dezynfekcji kosza na śmieci, także faktycznie jest to produkt uniwersalny. Nie polecam go jednak do mycia luster i okien, ponieważ pozostawia smugi – lustra w dalszym ciągu myję spryskując je zwykłym octem.
Pomimo, że jest to produkt naturalny nie pozostaje obojętny dla skóry. Skóra moich rąk jest akurat bardzo wrażliwa na wszelkie środki czyszczące i mogę powiedzieć, że używając tego sprayu nie pojawiły się zmiany skórne, natomiast skóra bezpośrednio po użyciu jest mocno wysuszona.
Jak produkt wypada w porównaniu do zwykłych środków czyszczących?

Planete Bleue
Planete Bleue

 

Ekologiczny uniwersalny płyn do mycia z miętowym olejkiem eterycznym Biovie 1 l 

94% substancji użytych do wyprodukowania płynu to składniki naturalne. Reszta to środki powierzchniowo czynne i mydło oraz olejki eteryczne, alkohol i parę mocno „chemicznie brzmiących” składników. Produkt można używać w postaci rozcieńczonej i nierozcieńczonej, wlewając go bezpośrednio na gąbkę czy szmatkę lub bezpośrednio na zabrudzenie. Produkt nie był testowany na zwierzętach – brawo!

MOJA OPINIA

Ten produkt dołączyłam do testowania głównie z przeznaczeniem mycia podłóg. Bardzo podoba mi się zapach, producent podaje, że jest to zapach miętowy, ale dla mnie jest to lekki zapach miętowo – jabłkowy, z akcentem na jabłko. Zapach podoba mi się ogromnie, zwłaszcza, że mam w pamięci zapachy Ajaxów i innych płynów do mycia podłóg, zwłaszcza te z Lidla były dla mojego nosa nie do przyjęcia. Podłogi dobrze się zmywają, ręce nie są mocno podrażnione po użyciu, ale za to są wysuszone.

Jak produkt wypada w porównaniu do zwykłych środków czyszczących?

Biovie
Biovie

 

Jeśli nie do końca jesteście przekonani do octu i sody oczyszczonej, nie zastanawiajcie się długo i pozbądźcie się z domu zbędnej, niezdrowej i drogiej chemii.  Z przyjemnością polecam 🙂


Post powstał przy współpracy Biosna.pl

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *