fbpx

Sensacyjna przygoda kryptozoologiczna w poszukiwaniu najbardziej tajemniczych stworzeń mórz i oceanów. Obok legendarnego lewiatana i krakena, historie spotkań węży morskich, syren, a także próby odnalezienia potwora z Loch Ness. Autor próbuje rozwiązać tajemnice fantastycznych zwierząt, podając znane fakty z dziedziny zoologii. Podczas, gdy istnienie syren jest powszechnie znanym faktem (z tym, że nie są w niczym podobne do nadobnych niewiast z rybim ogonem, kuszące żeglarzy swoim śpiewem), to już żyjący w XIX wieku kraken czy lewiatan może budzić duży sceptycyzm. A jednak, jak dowodzi autor na podstawie swoich badań, lewiatan jest ogromnym wielorybem, a kraken ogromną kałamarnicą. Wąż morski natomiast może być zarówno wielką kałamarnicą jak i olbrzymią ośmiornicą, którą nieszczęśni świadkowie widzieli tylko częściowo. Potwory bowiem to nic innego jak ludzka wizja czegoś nieznanego, nie do końca odkrytego i wywołującego wokół siebie nutkę tajemniczości i niesamowitości.

Ciekawa propozycja dla łowców tajemnic, jak i dla poszukiwaczy wiedzy o stworzeniach morskich.

 

2 odpowiedzi

  1. Czytałam tą książkę jakieś półtora roku i zdecydowanie polecam, fajnie napisana a te opisy są czasami wyśmienite. A te zagadki zoologiczne i rozwiązania są naprawdę fajnie opisane i fanie tego typu książek mogą się dużo nauczyć.

    1. A czytałaś z tej serii może jakieś inne książki? Bo chętnie bym sobie jeszcze coś przeczytała, bo rewelacyjnie się czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *