Sensacyjna przygoda kryptozoologiczna w poszukiwaniu najbardziej tajemniczych stworzeń mórz i oceanów. Obok legendarnego lewiatana i krakena, historie spotkań węży morskich, syren, a także próby odnalezienia potwora z Loch Ness. Autor próbuje rozwiązać tajemnice fantastycznych zwierząt, podając znane fakty z dziedziny zoologii. Podczas, gdy istnienie syren jest powszechnie znanym faktem (z tym, że nie są w niczym podobne do nadobnych niewiast z rybim ogonem, kuszące żeglarzy swoim śpiewem), to już żyjący w XIX wieku kraken czy lewiatan może budzić duży sceptycyzm. A jednak, jak dowodzi autor na podstawie swoich badań, lewiatan jest ogromnym wielorybem, a kraken ogromną kałamarnicą. Wąż morski natomiast może być zarówno wielką kałamarnicą jak i olbrzymią ośmiornicą, którą nieszczęśni świadkowie widzieli tylko częściowo. Potwory bowiem to nic innego jak ludzka wizja czegoś nieznanego, nie do końca odkrytego i wywołującego wokół siebie nutkę tajemniczości i niesamowitości.

Ciekawa propozycja dla łowców tajemnic, jak i dla poszukiwaczy wiedzy o stworzeniach morskich.

 

2 Responses

  1. Czytałam tą książkę jakieś półtora roku i zdecydowanie polecam, fajnie napisana a te opisy są czasami wyśmienite. A te zagadki zoologiczne i rozwiązania są naprawdę fajnie opisane i fanie tego typu książek mogą się dużo nauczyć.

    1. A czytałaś z tej serii może jakieś inne książki? Bo chętnie bym sobie jeszcze coś przeczytała, bo rewelacyjnie się czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *