fbpx

Przewodnik Rośliny i Zwierzęta. Multico

Za oknem przepiękna pogoda, przyroda intensywnie budzi się do życia, a my coraz chętniej ruszamy na dalekie spacery i z przyjemnością chłoniemy świat wokół nas. Na piesze wyprawy warto zabierać ze sobą podręczny przewodnik i uczyć się rozpoznawania naszej wyjątkowej, polskiej przyrody. Są różne przewodniki: można znaleźć przewodniki po roślinach, drzewach, grzybach, faunie, mikrofaunie, przewodniki oznaczania gatunków (dla zaawansowanych), itd. Osobiście korzystam z przewodnika, który zawiera opisy roślin, zwierząt i grzybów. Z racji kompilacji trzech różnych światów przyrody ożywionej, niektóre gatunki zostały w nim pominięte, ale i tak pozostaje w nim ogrom gatunków najbardziej powszechnych – więc kiedy nauczymy się już ich wszystkich, będzie można sięgnąć po coś bardziej zaawansowanego 🙂 Tymczasem polecam Przewodnik rośliny i zwierzęta wydawnictwa Multico.

Przewodnik

 

Bardzo przydatne w obserwowaniu przyrody jest znajomość głosów ptaków, a w tym z pewnością pomoże najnowsze pozycja na rynku: Głosy ptaków Andrzeja Kruszewicza, również wydawnictwa Multico.

 

Comments

2 komentarze

 • Avatar
  anna kulawik

  super – warto jest mieć pod ręką jakiś przewodnik w czasie przyrodniczych wojaży 🙂 Ostatnio oglądam program przyrodniczy Jeffa Corwina na TVS bo leci codziennie o 14 i można zobaczyć naprawdę wspaniałe gatunki stworzeń i ich naturalne środowisko do tego prowadzący jest wielkim miłośnikiem zwierząt i potrafi ujarzmić nawet krokodyle 😀

  • Aneta Bywalec
   Aneta Bywalec

   Też swego czasu oglądałam Corwina, ale zawsze wolałam oglądać nieżyjącego już Stevena Irwina, słynnego Łowcę Krokodyli. Trochę paradoks, że miłośnik i obrońca zwierząt został zabity przez jedno z nich..

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O mnie
Aneta Bywalec
O mnie

Cześć!

Jestem magistrem biologii, pasjonatką fotografii przyrodniczej, a w prywatnym życiu żoną i mamą.

Jeśli masz do mnie jakieś pytanie to śmiało pisz na mail: [email protected]

Kupuj książki taniej w Taniej Książce!

Tematyczne cykle wpisów

Blisko Przyrody na Facebooku: