fbpx

Jeśli macie w domu małego szkraba, a nie macie jeszcze pomysłu na Dzień Dziecka, to polecam Wam piękną książeczkę „Rok w lesie” z ilustracjami autorstwa Emilii Dziubak.

„Rok w lesie” to przepięknie ilustrowana książka przedstawiająca życie zwierząt zamieszkujących polski las, w poszczególnych miesiącach roku. Przeglądając kolejne stronice dowiecie się kiedy niedźwiedź budzi się z zimowego snu, kiedy udaje się na słodkie „małe co nieco”, a kiedy niedźwiedzica rodzi młode. Małe dzieci z pewnością od pierwszej strony wybiorą swoje ulubione zwierzątko, które błyskawicznie odnajdą w kolejnych miesiącach roku. Życie w lesie nadzoruje pan leśniczy, który przez cały rok ma pełne ręce roboty. Ale dzięki jemu pracy życie w lesie przebiega w jako takiej harmonii, no chyba że zjawi się psotny szkodnik z obcych krajów – szop.

Dzięki temu, że zarówno okładka jak i kartki są tekturowe, książka nadaje się już dla najmłodszych dzieci. Starsze dzieci mogą nie tylko cieszyć się odkrywaniem zwierząt na kolejnych stronach, ale też mogą poznać zwierzęta zamieszkujące las dzięki krótkim opisom, które znajdują się na pierwszych dwóch stronach. Patrząc na wygłupy wydr, pilną pracę wiewiórek w gromadzeniu zapasów na zimę, spotkaniom wędrowców przez las z dziką fauną, dzieci będą mogły raz po raz tworzyć nowe historie do oglądanych właśnie obrazów.

 

rok w lesie

 

Książeczka ta to świetna propozycja dla małych odkrywców, które są na początku swej przygody z odkrywaniem świata, a dzięki setnemu pytaniu „a cio to” sami staniecie się prawdziwymi ekspertami polskiej przyrody i już nigdy nie pomylicie bażanta z kuropatwą.

rok w lesie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *