fbpx

Rok z Linneą autorstwa Christiny Björk i Leny Anderson wydana nakładem wydawnictwa Zakamarki to przeurocza książeczka opisująca miesiąc po miesiącu życie zafascynowanej przyrodą Linnei. Linnea mieszka w Sztokholmie i chociaż jest to duże miasto, dziewczynka pokazuje czytelnikowi, że nawet w największych metropoliach otacza nas wspaniała przyroda, a każdy kolejny miesiąc w roku jest wspaniałym momentem do jej ponownego odkrywania.

Przepiękne ilustracje, opisy ptaków, przykłady zabaw na świeżym powietrzu i ogromny optymizm bijący z postawy małej dziewczynki to tylko niektóre z zalet tej książki. Spodoba się wszystkim, którzy w dzieciństwie pletli wianki, robili własnoręcznie karmniki dla ptaków i zbierali rośliny do zielników. Książka ta powinna obowiązkowo znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka, aby wzbudzić w nim naturalne pragnienie do wyjścia z domu i zetknięcia się z przyrodą.

rok z linneą

Nie muszę chyba wspominać, że książka tym bardziej przypadła mi do gustu, że wspaniale koresponduje z cyklem moich wpisów o przyrodniczych wyprawach w poszczególnych miesiącach roku 🙂


Post powstał we współpracy z wydawnictwem Zakamarki.

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *