fbpx

Przyrodnicze wyprawy

Przyroda nieustannie zachwyca swoją różnorodnością, zarówno na poziomie zmieniających się pór roku, jak i odmiennych krajobrazów. Warto wyjść poza znajomy park, czy utartą ścieżkę w lesie i poznać nowe, zachwycające miejsca. Warto też odwiedzić ulubione miejsca w różnych porach roku – dzięki temu odkryjemy ich piękno od nowa, dzięki zmianie jakie serwuje nam przyroda tak odmienna w różnych miesiącach. O zachwytach nad przyrodą w różnych miesiącach roku, o tym co w danym miesiącu można obserwować i jakich śladów zmiany pór roku wypatrywać w tych miesiącach przeczytasz w serii wpisów „Przyrodnicze wyprawy”.

Wybierając się na przyrodniczą wyprawę warto zabrać ze sobą aparat. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią przyrodniczą to zachęcam Cię do przejrzenia wpisów w kategorii „Fotografia przyrodnicza”.

 

Co jeśli okoliczny park znamy już jak własną kieszeń, skwer z fontanną wychodzi nam bokiem, a zieleń przy bloku już nam nie wystarcza? Ruszyć w świat! Nie trzeba daleko szukać, ciekawe miejsca są na wyciągnięcie ręki i warto je poznać. 

 

Cykl „Z dziennika przyrodnika” to krótkie notatki ze zdjęciami z moich krótkich wypraw przyrodniczych i innych obserwacji.

 

28 odpowiedzi

  1. Pingback: chleb
  2. Pingback: Cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *