fbpx

Solo – dziki pies afrykański to historia młodego likaona i jej rodziny. Nie jest to powieść, nie jest to bajka – jest to prawdziwy zapis życia rodziny afrykańskich psowatych. Oczywiście autorowi nie udało się uciec od subiektywnego opisu wywołanego uczuciami jakie wzbudzały w nim losy Solo i jej rodziny, ale według mnie książka na tym zyskuje, bo czyta się ja nie jako czysto naukowy zapis (który nawiasem mówiąc czasem bywa nudny), ale jak opowieść z życia wziętą. Nie łudźcie się, że łza się Wam w oku nie zakręci, bo jest to opowieść o życiu, a życie to nie bajka i często rzuca nam ciężkie kłody pod nogi.

Obserwacjom likaonów towarzyszyła żona Lawicka – Jane Goodall, co może Was utwierdzić w przekonaniu, że książka nie jest dziełem amatora, więc znajdziecie w niej wiele ciekawych i naukowych faktów z życia likaonów i innych zwierząt zamieszkujących afrykańską sawannę.

Dla zainteresowanych polecam książki autorstwa Jane Goodall – dla przykładu Mądrość i cuda świata roślin, która dostępna jest również w formie e -booka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *