fbpx
solo

Solo – dziki pies afrykański. Hugo van Lawick.

Solo – dziki pies afrykański to historia młodego likaona i jej rodziny. Nie jest to powieść, nie jest to bajka – jest to prawdziwy zapis życia rodziny afrykańskich psowatych. Oczywiście autorowi nie udało się uciec od subiektywnego opisu wywołanego uczuciami jakie wzbudzały w nim losy Solo i jej rodziny, ale według mnie książka na tym zyskuje, bo czyta się ja nie jako czysto naukowy zapis (który nawiasem mówiąc czasem bywa nudny), ale jak opowieść z życia wziętą. Nie łudźcie się, że łza się Wam w oku nie zakręci, bo jest to opowieść o życiu, a życie to nie bajka i często rzuca nam ciężkie kłody pod nogi.

Obserwacjom likaonów towarzyszyła żona Lawicka – Jane Goodall, co może Was utwierdzić w przekonaniu, że książka nie jest dziełem amatora, więc znajdziecie w niej wiele ciekawych i naukowych faktów z życia likaonów i innych zwierząt zamieszkujących afrykańską sawannę.

Dla zainteresowanych polecam książki autorstwa Jane Goodall – dla przykładu Mądrość i cuda świata roślin, która dostępna jest również w formie e -booka.

Comments

One Comment

  • Wielki spis książek przyrodniczych –

    […] od the world: a taxonomic and geographic reference – DeeAnn M. Reeder, Don E. Wilson10. Solo – dziki pies afrykański – Hugo Van Lawick11. Nie taki straszny wilk – Farley Mowat12. Ape – John Sorenson13. Pig Tales – […]

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O mnie
Aneta Bywalec
O mnie

Cześć!

Jestem magistrem biologii, pasjonatką fotografii przyrodniczej, a w prywatnym życiu żoną i mamą.

Jeśli masz do mnie jakieś pytanie to śmiało pisz na mail: [email protected]

Kupuj książki taniej w Taniej Książce!

Tematyczne cykle wpisów

Blisko Przyrody na Facebooku: