fbpx

Małymi krokami zbliżają się Święta, chociaż skomercjalizowany świat już prześciga się ze świątecznymi reklamami. Ale żeby nie szukać na ostatnią chwilę, przedstawiam Ci wydawnicze nowości idealne dla małych przyrodników, w sam raz na Mikołaja lub pod choinkę.

Wydawnictwo Papilon

Moje odkrycie ostatnich paru dni, absolutnie jestem zafascynowana ofertą tego właśnie wydawnictwa. Odsyłam Cię do bestsellerów tego Wydawnictwa, np. „Zwierzokracja”, a tymczasem prezentuję całkiem pokaźną listę nowości.

Lasy Świata

Pięknie ilustrowana opowieść popularnonaukowa o zwierzętach zamieszkujących różne rodzaje lasów w różnych zakątkach świata.

Wody Świata

Książka ta to opowieść popularnonaukowa dla dzieci, w której główna bohaterka pomaga różnym gatunkom trafić do ich domów znajdujących się w różnych zbiornikach wodnych.

Poznaj z nami cztery pory roku

Przyznam się uczciwie, że najbardziej przemawiają do mnie tytuły i ładne okładki – a te dwie książki Susanne Riha spełniają oba te wymogi.
Poznaj z nami cztery pory roku to przepięknie ilustrowana książka pokazująca jakie zmiany zachodzą w świecie przyrody w następujących po sobie porach roku.

Poznaj z nami małe zwierzątka

Książeczka wzbogacona pięknymi ilustracjami pokazuje zwierzęta zamieszkujące różne środowiska, ale też ucząca jak poznawać ślady pozostawiane przez gatunki bardziej skryte.

Wydawnictwo Dwie Siostry

Kolejne wydawnictwo, któremu muszę się bliżej przyjrzeć. I znów parę propozycji.

Którędy do Yellowstone

Dzika podróż żubra Kuby i wiewiórki Uli po 8 parkach narodowych z różnych zakątków świata. Książeczka przedstawiona jest w formie komiksu.

Kupa – przyrodnicza wycieczka na stronę

Już sama nazwa książki zachęca do zajrzenia do środka. Z lekkim przymrużeniem oka, ale z dydaktycznym przesłaniem. Bardzo podobała mi się parafraza słynnego powiedzenia autorstwa Adama Wajraka odnośnie tej właśnie książeczki: Pokażcie mi kupę, a powiem wam, jak żyje to, co ją zrobiło.

Robale, czyli co nas zżera

Książka z dużym poczuciem humoru o robalach, których większość z nas się brzydzi, ale nikt nie jest w stanie od nich uciec.

Wydawnictwo Wilga

Ratujmy zwierzęta

Pięknie ilustrowana książka grupująca zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt według ich występowania na poszczególnych kontynentach

Wydawnictwo Multico

Wciąż moje ulubione wydawnictwo jeśli chodzi o książki przyrodnicze. Tym razem tylko jedna propozycja, ale bardzo ciekawa, zarówno pod względem graficznym jak i merytorycznym.

Mrówki małe i duże

Kolejna udana współpraca wydawnictwa Multico z Justyną Kierat. Jest to ilustrowana książka naładowana informacjami na temat mrówek. A jak się okazuje mrówki potrafią być bardzo interesującymi owadami.

Wydawnictwo Wytwórnia

Balticarium

Książka to ilustrowany album o Baltyku – jego głębinach, plażach, nadbałtyckich miast wszystkich krajów je otaczających. Natalia Uryniuk pokazuje piękno naszego morza, ale też kładzie nacisk na zagrożenia ekologiczne i konieczność jego ochrony.

Wydawnictwo Muza

Na koniec propozycja dla młodzieży i dorosłych.

Ptaki nie znają granic

Nie tylko ptaki nie znają granic, nie zna ich również autor tej książki. Noah Strycker w ciągu 365 dni przemierzył 41 krajów, odwiedził 7 kontynentów, odbył 112 lotów. W czasie swojej wyprawy zgromadził liczne obserwacje o ptakach, ale i o relacjach ludzi z ptakami.


Więcej ciekawych książek przyrodniczych dla dzieci i dla dorosłych znajdziesz klikając w poniższą grafikę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *