fbpx

Z tatą w przyrodę” to wspaniała książka, która zabierze Was w niesamowity świat przyrody, a pamiętać trzeba, że przecież przyroda jest wszędzie wokół nas, bo to nie tylko rośliny i zwierzęta, ale też rzeki i strumyki, skały czy nawet śnieg i lód. Autor książki opisuje swe wyprawy z dziećmi, odkrywa przed czytelnikiem tajemnice przyrody i zachęca go do zabrania dzieci sprzed telewizorów i wyjścia z nimi w świat, który najlepiej zaspokoi wrodzoną ciekawość dzieci i pozytywnie wpłynie na ich wyobraźnię. Tekst okraszony jest ilustracjami Tomasza Samojlika, oraz zdjęciami różnych gatunków roślin i zwierząt, które pomogą w poznawaniu przyrody.

z tatą w przyrodę - dzięcioły

Zagłębiając się w książkę będziecie mieć okazję wzięcia udziału w 44 spotkaniach z przyrodą. 42 z tych przygód odbyło się w Polsce, 2 w Stanach Zjednoczonych. Co więcej spotkania rozpisane są na miesiące i w każdym miesiącu roku są przynajmniej 2 spotkania, bo jak udowadnia autor, przyrodą można cieszyć się cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Z książki dowiecie się między innymi dlaczego niedojrzałe owoce są zielone, a inżynierowie zazdroszczą pająkom. Swoją wiedzę rozszerzycie też o nowe pojęcia, takie jak kuźnia dzięciołowa, czy efekt Dehnela.

Dlatego nie zwlekajcie i wraz z Wojtkiem, Idą i Kacperkiem ruszajcie by odkrywać świat przyrody, bo jak pisał Richard Louv:

przyroda nie zabiera nam czasu, ona go rozszerza

http://www.multicobooks.pl/dzieci/z-tata-w-przyrode_9128.html


Post powstał we współpracy z Oficyną Wydawniczą Multico.

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *