fbpx
zwierzęta

Zwierzęta świata. Ssaki. Włodzimierz Serafiński

Kolejna pozycja opisująca gromadę ssaków. Włodzimierz Serafiński, Ewa Wielgus – Serafińska podeszli do zagadnienia odmiennie od innych autorów. Nie trzymają się twardo podziału systematycznego, natomiast grupują ssaki według środowisk przez nie zdominowanych. Jest to dość praktyczne podejście, zważywszy na fakt, że systematyka wciąż ulega aktualizacji. Dzieje się tak dlatego m.in dlatego, że zwierzęta stanowią obiekt zainteresowań genetyków, którzy weryfikują przynależność danego gatunku do danego rodzaju, rodziny, a czasami nawet rzędu.

Z racji, że książka została wydana w 1976 roku, można w niej znaleźć parę nieaktualnych informacji, ale całość wciąż może służyć jako dobre źródło informacji o jednych z najciekawszych, a z pewnością najbliższej człowiekowi grupie zwierząt. Plusem są również zdjęcia – czarno białe, ale wystarczająco ostre, aby bezproblemowo rozpoznać zwierzę na nich się znajdujące.

Dla początkujących zoologów polecam książkę Ssaki Polski od A do Ż. Sławomir Wąsik.

Comments

One Comment

  • Wielki spis książek przyrodniczych –

    […] Jędrzejewski, Wadzim Sidarowicz5. Ssaki Polski – Włodzimierz Serafiński (moja recenzja)6. Bystre zwierze – Frans de Waal7. Andrzej Kruszewicz opowiada o ssakach świata – […]

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O mnie
Aneta Bywalec
O mnie

Cześć!

Jestem magistrem biologii, pasjonatką fotografii przyrodniczej, a w prywatnym życiu żoną i mamą.

Jeśli masz do mnie jakieś pytanie to śmiało pisz na mail: [email protected]

Kupuj książki taniej w Taniej Książce!

Tematyczne cykle wpisów

Blisko Przyrody na Facebooku: