fbpx

Przyszła w końcu pora na wypróbowanie nowych pieluszek wielorazowych; tym razem są to kieszonki z wkładem bambusowym Bobolider LUX. Te pieluszki są alternatywą dla droższych pieluszek innych producentów: koszt jednej sztuki z dodatkowym wkładem to około 38 zł.

Pieluszka Bobolider LUX posiada:

Jaka jest zaleta pieluszek? Można je używać na trzy sposoby:

  1. zakładamy samą pieluchę, którą od razu po zabrudzeniu wymieniamy
  2. zakładamy  pieluchę, do którą przyczepiamy wkład chłonny: jeśli to co wpadło nie przemoczy wkładu, możemy wkład wymienić na nowy pozostawiając pieluszkę, albo zostawić dziecko w samej pieluszce
  3. zakładamy pieluchę, a wkład umieszczamy w kieszonce, po zabrudzeniu cały zestaw jest do wymiany; takie rozwiązanie sprawdza się w nocy, czy na długich spacerach.

Podobnie jak pieluszki Milovia, kieszonki Bobolider „rosną” wraz z dzieckiem, dzięki regulacji za pomocą zatrzasków. W zależności od budowy ciała kieszonki można stosować do wagi ciała dziecka około 15 kg. Niewątpliwą zaletą noszenia przez dziecko pieluszek jest szersze ustawienie nóżek, pieluszka więc ma niejako właściwości rehabilitacyjne na bioderka. Widząc dziecko w takim zestawie od razu przychodzi na myśl hasło „szerokie pieluchowanie”. Pieluchy dobrze leżą, nie przepuszczają zawartości, pupa pozostaje zdrowa dzięki użytym materiałom, nie trzeba używać kremów natłuszczających, a wręcz jest to niewskazane ze względu na możliwość obniżenia właściwości chłonnych użytych materiałów. Jedyne co mnie zniechęca do tych pieluszek to wszyta w pasie gumka, która dość mocno wpija się w talię dziecka – być może wyolbrzymiam problem, którego nie ma, ale mam wrażenie, że dziecko czuje przez to dyskomfort.

Pieluchy pierzemy w proszku dla dzieci z dodatkiem odkażacza, bez dodatku płynów do płukania: pieluchy w temperaturze maksymalnie 40 stopni, wkłady do 90 stopni. Nie pierzemy chemicznie, a wirujemy maksymalnie do 800 obrotów na minutę. Nie suszymy ich na kaloryferze, ani w pełnym słońcu. W moich warunkach mieszkaniowych pieluchy i wkład dość długo schną, co w okresie letnim nie ma aż tak dużego znaczenia, natomiast w długim okresie grzewczym może sprawić niemiłą niespodziankę jeśli mamy mało kompletów na zmianę.

Ogólnie rzecz biorąc wystawiam pieluszkom ocenę pozytywną; produkt warty uwadze, jeśli nie chcecie wydać majątku na pieluszki wielorazowe, a chcecie zrezygnować z pampersów.

 

 Post powstał przy współpracy drogerii ekologicznej  Better Land.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *