fbpx
przygody braci hunt

Przygody braci Hunt Willarda Price`a

Seria książek o przygodach braci Hala oraz Rogera Hunt z pewnością musi znaleźć się w biblioteczce młodych miłośników przygody oraz przyrody. Jest to moja druga ulubiona seria książek młodzieżowych, zaraz po przygodach Tomka Wilmowskiego.

Braci Roger i Hal Hunt podróżują po całym świecie w celu pozyskania zwierząt do ogrodów zoologicznych. Czy to amazońskie lasy, afrykańskie stepy, czy podwodny świat Pacyfiku, bracia są zawsze gotowi na nowe przygody. Spotkania z przyrodą nie zawsze są niewinną igraszką, ponadto bracia mają szczęście do wikłania się w niesamowite intrygi, z których wychodzą z mniejszym lub większym szwankiem dzięki swemu nieprzeciętnemu sprytowi i wiedzy. Na nudę nie ma co liczyć – podczas gdy starszy z braci, Hal, jest poważny, wysoko sobie ceni naukę, to młodszy, Roger, uwielbia płatać wszystkim figle.

Barwne opisy zwierząt i ich zwyczajów nie są wyssane z palca, jako że autor był badaczem historii naturalnej. I być może znawcy tematu wyłapią nieaktualne już informacje, czy błędy w nazewnictwie, ale pamiętajmy, że nauka idzie do przodu z każdym dniem, a np. systematyka zwierząt jest wciąż i wciąż aktualizowana na nowo.

Ukazało się 14 książek z serii, niestety ciężko znaleźć w polskich bibliotekach większość z nich. Mi udało się przeczytać jedynie książki, które widzicie na grafice powyżej – każda jedna godna polecenia!

W kolejności chronologicznej:

Przygoda nad Amazonką (1949)
Przygoda na Pacyfiku (1952)
Podwodna przygoda (1954)
Przygoda z wulkanem (1956)
Przygoda z wielorybem (1960)
Afrykańska przygoda (1963)
Przygoda ze słoniem (1964)
Safari Adventure (1966)
Przygoda z lwem (1967)
Przygoda z gorylem (1969)
Diving Adventure (1970)
Cannibal Adventure (1972)
Przygoda z tygrysem (1979)
Arktyczna przygoda (1980)

Comments

One Comment

  • Wielki spis książek przyrodniczych –

    […] – Selma Lagerlof2. Seria książek o przygodach Tomka Wilmowskiego – Alfred Szklarski3. Seria książek o przygodach braci Hunt – Wiliard Price4. Rok w lesie – Emilia Dziubak5. Rok z Lineą – Christina Björk i Lena Anderson 6. […]

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O mnie
Aneta Bywalec
O mnie

Cześć!

Jestem magistrem biologii, pasjonatką fotografii przyrodniczej, a w prywatnym życiu żoną i mamą.

Jeśli masz do mnie jakieś pytanie to śmiało pisz na mail: [email protected]

Kupuj książki taniej w Taniej Książce!

Tematyczne cykle wpisów

Blisko Przyrody na Facebooku: