fbpx

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

 


Dużo mówi się o tym, że weganizm jest odpowiedzią na szybko następującą degradację środowiska i znikające zasoby w postaci żyznej gleby, zasobów wody pitnej, czy pogarszającego się stanu powietrza i zanieczyszczenia wody. Czy weganizm uratuje świat od zagłady do której zmierza? Niestety nie. Dopóki nie zrewidujemy swoich przyzwyczajeń i zachłanności ludzkiej to

ZAMIAST ZIELONEJ REWOLUCJI NASTĄPI ZIELONY ARMAGEDON


Tak długo jak nie zmienimy swoich nawyków i nie przestaniemy kupować owoców i warzyw pakowanych w folię, nie będziemy pakować kupowanych owoców i warzyw w reklamówki, nie zaczniemy wybierać produktów fair trasę, nie będziemy wspierać lokalnych rolników i sadowników, nie będziemy jeść lokalnie i sezonowo tak długo zielona rewolucja nie wybuchnie pełną parą.


Co pomoże, że ze schabowego przerzucimy się na guacamole, jeśli mafia będzie terroryzować społeczności zaangażowane w plantacje awokado, a ogromne monokultury tych plantacji przyczynią się do lokalnej katastrofy ekologicznej i zniszczą życie tamtejszych społeczności.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak moda na zdrową żywność otworzyła drogę korupcji, wyzyskowi i działalności mafii, to obejrzyj film dokumentalny „Rotten”.

https://youtu.be/_ot6W_7hvrM


Dopóki nie zwolnimy biegu, nie zrewidujemy systemu wartości, nie przyjrzymy się temu skąd pochodzi nasza żywność i w jaki sposób powstała i do nas trafiła, dopóki dystrybucja żywności w biednych i bogatych regionach się nie wyrówna, a miliony ton wyprodukowanych dóbr nie będzie przeznaczona na paszę dla zwierząt, a posłuży jako wartościowy pokarm dla najgłodniejszych, dotąd weganizm będzie tylko hasłem, które nie będzie w stanie uratować świata.Więcej wpisów w kategorii Dieta w harmonii z przyrodą znajdziesz klikając w poniższą grafikę.

Dieta w harmonii z przyroda

2 odpowiedzi

  1. Na szczęście świadomość ludzi rośnie i powoli zaczynają rozumieć, jak nasze wybory konsumenckie wpływają na świat. Teraz nasza w tym głowa, aby promować taki styl życia! 🙂

    1. Tak, zdecydowanie uważam że edukacja społeczeństwa to najtańsze i najszybsze narzędzie do wprowadzenia istotnych zmian dosłownie w każdej dziedzinie.
      Pozdrawiam! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *