fbpx

Czy weganizm uratuje świat?

Dużo mówi się o tym, że weganizm jest odpowiedzią na szybko następującą degradację środowiska i znikające zasoby w postaci żyznej gleby, zasobów wody pitnej, czy pogarszającego się stanu powietrza i zanieczyszczenia wody. Czy weganizm uratuje świat od zagłady do której zmierza? Niestety nie. Dopóki nie zrewidujemy swoich przyzwyczajeń i zachłanności ludzkiej to

ZAMIAST ZIELONEJ REWOLUCJI NASTĄPI ZIELONY ARMAGEDON

Tak długo jak nie zmienimy swoich nawyków i nie przestaniemy kupować owoców i warzyw pakowanych w folię, nie będziemy pakować kupowanych owoców i warzyw w reklamówki, nie zaczniemy wybierać produktów fair trasę, nie będziemy wspierać lokalnych rolników i sadowników, nie będziemy jeść lokalnie i sezonowo tak długo zielona rewolucja nie wybuchnie pełną parą.

Co pomoże, że ze schabowego przerzucimy się na guacamole, jeśli mafia będzie terroryzować społeczności zaangażowane w plantacje awokado, a ogromne monokultury tych plantacji przyczynią się do lokalnej katastrofy ekologicznej i zniszczą życie tamtejszych społeczności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak moda na zdrową żywność otworzyła drogę korupcji, wyzyskowi i działalności mafii, to obejrzyj film dokumentalny „Rotten”.

Dopóki nie zwolnimy biegu, nie zrewidujemy systemu wartości, nie przyjrzymy się temu skąd pochodzi nasza żywność i w jaki sposób powstała i do nas trafiła, dopóki dystrybucja żywności w biednych i bogatych regionach się nie wyrówna, a miliony ton wyprodukowanych dóbr nie będzie przeznaczona na paszę dla zwierząt, a posłuży jako wartościowy pokarm dla najgłodniejszych, dotąd weganizm będzie tylko hasłem, które nie będzie w stanie uratować świata.


Więcej wpisów w kategorii WEGANIZM znajdziesz klikając w poniższą grafikę.

Comments

2 komentarze

 • Avatar
  alexatrachim.com

  Na szczęście świadomość ludzi rośnie i powoli zaczynają rozumieć, jak nasze wybory konsumenckie wpływają na świat. Teraz nasza w tym głowa, aby promować taki styl życia! 🙂

  • Aneta Bywalec
   Aneta Bywalec

   Tak, zdecydowanie uważam że edukacja społeczeństwa to najtańsze i najszybsze narzędzie do wprowadzenia istotnych zmian dosłownie w każdej dziedzinie.
   Pozdrawiam! 🙂

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *