[vc_row][vc_column][vc_column_text]


Dbałość o przyrodę może być wyrażana w wieloraki sposób. Jednym z nich jest przestrzeganie diety roślinnej, ale nie tylko w aspekcie niejedzenia mięsa i produktów odzwierzęcych, ale też zrównoważonych upraw i równego dostępu do pożywienia. Dieta w harmonii z przyrodą jest dobra nie tylko dla planety i zwierząt, ale też ma szereg zalet zdrowotnych dla naszego organizmu i dzięki niej jesteśmy w stanie zapewnić pożywienie wszystkim głodującym – w idealnym modelu, w którym wyprodukowana żywność jest sprawiedliwe dystrybuowana pomiędzy wszystkich ludzi na kuli ziemskiej.

Tak niestety nie jest, jednak będę zachęcać do tego, aby małymi krokami zadbać o swoje zdrowie, a także o planetę i wszystkich jego mieszkańców – włączając w to naszych małych braci, czyli zwierzęta.

Wiele osób twierdzi, że weganizm jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o dietę. Jednak czy całkowicie zrezygnujesz z mięsa i produktów odzwierzęcych, czy tylko (albo aż) ograniczysz ich spożycie, to już będzie z pożytkiem dla Twojego zdrowia i zdrowia planety. Także nie wahaj się spróbować zmiany i przekonaj się, że dieta roślinna może być nie tylko zdrowa, ale i smaczna 🙂

 1. Październik bez mięsa
 2. Przegląd wegańskich marek
 3. Podsumowanie październikowego wyzwania
 4. Owsiana bananecznica
 5. Wegańskie mini gołąbki w liściach szpinaku
 6. Veganuary – czyli styczeń w duchu Vege
 7. Wegańskie ciasteczka kokosowe z odzysku
 8. O dietach roślinnych – wywiad z dietetyk Iwoną Kibil
 9. Veganuary – miesiąc na diecie roślinnej
 10. Dlaczego weganie nie jedzą jajek?
 11. Dlaczego weganie nie piją mleka?
 12. Mity żywieniowe uderzające w weganizm
 13. Filmy i książki prozwierzęce
 14. Jedzenie mięsa wobec zmian klimatu oczami blogerek
 15. Czy weganizm uratuje świat?
 16. Które mleko roślinne najbardziej szkodzi środowisku?